juni 1, 2022

Tips tijdens de blokperiode

De blokperiode is er weer. Hierbij wensen we alle studenten veel succes tijdens de blok en voor het eindexamen!

We willen de studenten toch wel wat tips geven om vermoeide ogen tijdens deze stressvolle tijd te voorkomen:

✅ Zorg voor een goede zithouding

✅ Plaats de bovenkant van het beeldscherm 💻 op ooghoogte. Hierdoor zit je automatisch rechter waardoor nek- rug- en schouderklachten worden vermeden.

✅ Werk op een schuin werkblad (helling 20°). De algemene houding is dan meer ontspannen, de ademhaling wordt minder gehinderd en de visuele spanning /oogklachten wordt minder.

✅ Zorg dat beide voeten steun vinden op de grond of voetbankje.

✅ Tracht ontspannen rechtop te zitten en let erop dat de afstand tussen de ogen en de tekst 📖 gelijk is aan de afstand tussen de kneukel van de middelvinger en de elleboog.

✅ Opteer voor een bureaustoel met rugsteun en armsteun. De armsteun moet recht zijn en niet rond.

✅ Vergeet niet te knipperen om droge ogen te voorkomen. De normale knipperreflex is 24 keer per minuut. Tijdens nabijwerk en computeren daalt dit tot 4 keer per minuut.

✅ Zorg voor voldoende verlichting in de ruimte waar je studeert. Werken of lezen bij schemerlicht is te vermoeiend voor de ogen 👀!

✅ Verlicht de hele kamer, niet enkel het werkvlak. Zorg voor“ruimte”.

✅ Gebruik kunstlicht van zodra het daglicht onvoldoende is, dus van zodra kunstlicht meer licht geeft dan daglicht

✅ Plaats de werktafel, als het kan, voor een raam zodat je regelmatig kan kijken in de verte om de ogen te ontspannen.

✅ Vergeet zeker de 20-20-20 regel niet. 20 nabijwerk, daarna gedurende 20 seconden op 20 voet kijken

✅ Gebruik een bril 👓 met accomodatie-ondersteunende brilglazen.

Wil je meer info? Kom alvast langs in onze optiekzaak en we helpen je graag verder 👉

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

RECENT
POSTS

BLOG
maart 1, 2023
Zijn beeldschermbrillen alleen geschikt voor de computer?

Zijn beeldschermbrillen alleen geschikt voor de computer?

Read More
februari 22, 2023
5 veelvoorkomende mythes over je gezichtsvermogen

Kan je het onderscheid maken tussen feit en fictie? Hier volgen alvast een aantal mythes voor jou. 1. Te lang lezen van kleine lettertjes kan je ogen beschadigen Niet waar. Je zal wel last hebben van vermoeide ogen. Maar dat verdwijnt als je rust. Er bestaan geen wetenschappelijke bewijzen voor het optreden van permanente schade […]

Read More
februari 14, 2023
Autorijden met verminderd zicht: wat zegt de wet?

Een goed zicht is cruciaal bij het autorijden. Zo moet je de weg, de signalisatie en het verkeer probleemloos kunnen zien. Maar wat zijn de wettelijke minimumvereisten? En wat als je minder goed ziet? Dat alles lees je in deze blog.

Om je rijgeschiktheid te beoordelen, houdt de wet rekening met diverse aspecten van je visueel functioneren. En dan in het bijzonder je visus en het gezichtsveld. Deze twee factoren bepalen of je al dan niet een goed zicht hebt bij het besturen van een motorvoertuig.

Read More
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram